خرید دیزل ژنراتور دست دوم (کارکرده) یا آکبند؟

خرید دیزل ژنراتور دست دوم (کارکرده) یا آکبند؟

موسسه فنی اتحاد با اتکا به تجارب سی ساله خود اقدام به ساخت ،خرید و فروش دیزل ژنراتور دست دوم (کارکرده) و یا به صورت آکبند نموده و لذا در صورت نیاز به خرید دیزل ژنراتور به صورت نو و دست دوم برندهای نظیر ولوو ،کامینز ، پرکینز و لوول و… از رنج 10 تا 2500 کیلو ولت آمپر و همچنین دریافت کاتالوگ دستگاه  با کارشناسان فروش این موسسه تماس حاصل فرمایید.

در سال های اخیر به دلیل تحریم ها و شرایط گمرک و کمبود واردات دیزل ژنراتور و همچنین قیمت های بالا دیزل ژنراتور آکبند و جذابیت قیمت دیزل ژنراتور دست دوم موسسه فنی اتحاد با استفاده از نیرو های متخص مکانیک و برق در بحث تعمیرات و اورهال اقدام به فروش دیزل ژنراتور دست دوم (کارکرده) با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب ارائه نموده است.

در زمان خرید دیزل ژنراتور دست دوم (کارکرده) به چه نکاتی دقت نماییم:

قطعات مکانیکی و سیستم های برقی و مکانیکی دیزل ژنراتور پس از کارکرد های بالا به دلیل ساییدگی و معیوب شدن در کار راندمان دستگاه تاثیر به سزایی دارد لذا نحوه سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور و محل استفاده دیزل ژنراتور و همچنین اضطرای ویا دایم کار بودن دیزل ژنراتور در سالم بودن دستگاه تاثیر گذار می باشد . در ادامه بحث و به صورت مجزا هر یک از بخش های دیزل ژنراتور در موارد ذیل  مورد بررسی قرار می دهیم

1-موتور دیزل ژنراتور دست دوم

اصلی ترین قسمت در پکیج دیزل ژنراتور ، قسمت موتور دستگاه می باشد. در هنگام خرید باید از سلامت موتور دیزل با بازدید چشمی و با استفاده از کارشناس با تجربه ازسلامت قسمتهای مکانیکی و برقی  موتور دیزل آگاه شد و همچنین به برند موتور توجه نمود.

برندهای مطرح در صنعت دیزل ژنراتور می توان از شرکت هایی همچون ولوو ،پرکینز،کامینز، کاترپیلار و در رده پایینتر از لوول چین ، موتورسازان تبریز و ایدم تبریز نام برد.

2-ژنراتور دیزل ژنراتور دست دوم

ژنراتور سه فاز بعد از موتور دیزل از نظر اهمیت و قسمت اصلی در پکیج در رتبه دوم قراردارد. در زمان خرید از سیم پیچی ژنراتور آگاه شوید. سیم پیچی فابریک ژنراتور بسیار بهتر از ژنراتور سیم پیچی شده است. برندهای مطرح سازنده ژنراتور را می توان استمفورد انگلستان ،مکالته ایتالیا،لوری سومر فرانسه ، لینز ایتالیا ،AVK آلمان و در رده های پایینتر ژنراتور استمفورد پاور چین را نام برد.

3-تابلو کنترل دیزل ژنراتور دست دوم

قطعات استفاده شده در تابلو کنترل دیزل ژنراتور دست دوم شامل کلید های قدرت و فرمان ، رله ها ، برد کنترل دیزل ژنراتور و … می باشد. قطعات استفاده شده در تابلو کنترل دیزل ژنراتور بهتراست ساخت اروپا باشد.

4-شاسی و باک دیزل ژنراتور دست دوم

استفاده از شاسی با ورق های مناسب و همچنین ضربه گیر ها سبب ویبره کمتر دیزل ژنراتور در نتیجه صدای کمتر و عدم اختلال در قسمت کوپل دیزل و ژنراتور می شود. استفاده از باک در شاسی سبب سهل و آسان شدن سوخت رسانی به دیزل ژنراتور می شود و معمولا باک سوخت دیزل ژنراتورها در صورت پر نمودن تا 8ساعت جوابگو سوخت دیزل ژنراتور را دارا می باشد

5-داشتن کانوپی سایلنت یا اوپن بودن دیزل ژنراتور دست دوم

داشتن کانوپی سایلنت یا کاور ضد صدا بر روی دیزل ژنراتور دست دوم سبب کاهش صدای دستگاه و جلوگیری از ورود گردغبار به داخل دستگاه  خواهد شد. دارا بودن کانوپی سایلنت بر روی دیزل ژنراتور سبب افزایش قیمت دیزل ژنراتور می شود. موسسه فنی اتحاد در صورت سفارش مشتری با استفاده از امکانات کارگاهی خود اقدام به ساخت کانوپی سایلنت با کیفیت مطلوب می نماید.

6-ساعت کارکرد دیزل ژنراتور

یکی از عوامل تعیین کننده در سلامت دستگاه را می توان ساعت کارکرد دیزل ژنراتور دست دوم را نام برد. ساعت کارکرد دیزل ژنراتور را می توان از طریق برد کنترلی دیزل ژنراتور دست دوم بدست آورد. موسسه فنی اتحاد در تلاشند که ژنراتور هایی با کارکرد کم و با کارکرد بالا را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد.

پیشنهاد موسسه فنی اتحاد در مورد خرید دیزل ژنراتور دست دوم یا آکبند:

مشتریان گرامی بر اساس اولویت های خود و شرایط مالی و شرایط مورد نیاز به  اقدام به خرید دیزل ژنراتور می نمایند . در این راستا به دلیل استفاده دیزل ژنراتور به صورت اضطراری در ساختمان ، باغات، تالارها و… استفاده از دیزل ژنراتور دست دوم با کیفیت و تست شده به دلیل قیمت پایین ، گزینه مناسبی می باشد.  همچنین در مکان های حساس همچون بیمارستان ها و ارگان های اداری و…  که قطعی برق خسارات جبران ناپذیری در بر خواهد داشت ،پیشنهاد دیزل ژنراتور به صورت آکبند می باشد.